Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tož teď nevím...

23. 12. 2009

...proč někteří přespolní začínají pro naší obec používat novou přezdívku Juchingrad... Vždyť v naší obci se za tento rok udělalo tolik nového,tolik věcí se opravilo a vylepšilo,co akcí proběhlo a konečně začla fungovat pořádně činnost v obci.I propagace do okolí je přeci na úrovni.Dostali se mi do rukou tři materiály ,čast z nich jste jistě ve schránkách našli i Vy,které velice objektivně vyzdvihují činost naší dědinky.Nádherný kalendář Mikroregionu,ve kterém jsou Víceměřice zastoupeny fotkou jednoho s obyvatel s jeho pěkným rybím úlovkem,časopis Mikroregionu "Cesta" (ve Víceměřicích zatím ještě není),ve kterém jsou o naší vesnici čtyři článečky.Jeden o Domově a jeho činnosti,druhý o oslavách 85tin Domova,další o hasičích(bohužel jsem ho celý nedočetl,takže nevím,zda se v něm nezapomělo i na hasičské družstvo uživatelů Domova) a článek o občanském sdružení, které úzce spolupracuje s Domovem... Jsem moc rád,za objektivní průřez z toho co se v naší obci za minulý rok událo...

Jsem také velice rád ,že na o.s.nezapoměl ve svém úvodu čtvrtletníku ani náš pan starosta,protože další organizace,třeba hasiči či zahrádkáři ,pro kulturní a společenský život v obci nedělají téměř nic,nebo jen sporadicky... A jak jsem se dozvěděl z článku,kde předseda o.s. velice skromě hodnotil činnost  v tomto roce,tak buďme rádi že vůbec proběhl fotbalový turnaj,že jsme celá obec mohli společně přihlížet jak naše Boženka vytáhla kapra,či o úspěšném festivalu s hvězdným obsazením,které snad jen narušoval ten příjezd hrstky cyklistů z mikroregionu - taková to mohla být klidná akce...Abych nezapoměl, o.s. ještě muselo pomoci s přípravami a uspořádat oslavy 85.výročí Domova neboť by to jeho pracovníci sami asi nedokázali...V neposlední řadě se sdružení  podařilo  vybudovat nové společenské centrum z původně nefungující hospody,kde v příjemném vzdušném prostředí můžeme společně pokecat či zarelaxovat... A vůbec nejdůležitější je to,že nám o.s. na závěr roku,stejně jako loni, uspořádá ohňostroj !!! Sláva jejich práci!!!

Myslím si ,že se  o.s. stalo jasným  vzorem jako "jediné dokonale fungující sdružení v obci "(jak mi na pivku sdělil Tonda), pro ostatní organizace a občany,aby  i ti věděli,jak zlepšit svou práci,pro kulturní a společenský život v obci a nepostávali jen tak stranou...

Ale stejně stále nevím proč se do podvědomí okoli dostavá ta nová přezdívka obce...Vysvětlí mi to někdo????

                                         Váš  BURDA

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

o.s.

(v.melíšková, 30. 12. 2009 23:43)

omluva za špatně rozmístěný text komentáře ,psala jsem ve tmě
Jste vynikající zimní turisti,škoda,že jsem nejela s Balherovýma


je

o.s.

(vera melíšková, 30. 12. 2009 23:30)

v činnosti o.s.sikovné ruce jsou nezatajené 4organizace,jejichž členové pracují většinou ve 2-3organizacích.
v organiz,šikovné ruce pracují členové 4organizací,dobrovolně,bez nároků na cokoli,takže nevím,kteří zaměstnanci Domova u ryb. kteří mnohdy něco dělají v pracovní době dělají něco lepšího a zasluhují chválu i písemnou.Našla jsem v o.s.jen jednu osobu uveřejněnou na úvodním listě-sl.Trněnou,nevím ve které organiz.je registr.,ale asi v Hasičích.Všechny uvedené organizacce dělají maximum pro obec,ale nemají mluvčího či písaře,kteří by vše ihned někam posílali či vše zveřejnovali.Většinou vše dělají lidi,kteří po akcích jsou úplně vysíleni.Já jsem o 85.výročí USP posílala článek sestrám dominikánkám na jejich žádost-hodnotila jsem jejich bohulibou práci i práci jejich následovníků z funkce kronikářky obce-požádala jsem tedy pracovnice obce, aby část článku poslaly do časopisu mikroregionu.Skoda,že se nestíhnou poslat půlroční třeba fotografické hodnocení akcí jednotliv.organizací,nakonec v každé dobrovolné organizaci je aspon jeden zastupitel obce a tito by měli mít velký zájem, aby se obec prezentovala.V časopise Cesta chybí i data kultur.akcí v obci-ve Víceměřicích se nic neděje ani nechystá.v

nadpis

(BOB, 27. 12. 2009 21:37)

raději bych to dal na BLBÁKOV, kterému vládne přistěhovalec.Má rád jen KLÁŠTER a na dědinu kašle.